Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak to vnímám já: Když kluci choděj s klukama a chtěj dítě….

24. 07. 2017 20:20:00
No, když jsem si dneska přečetla titulek, že Ústavní soud dal rodičovská práva gayům, nevylítla jsem vzteky ze židle, protože by mi to bylo stejně houby platný. Jen jsem se přesvědčila v tom,

že s naší společností a vůbec s celým světem je něco v hodně velkém nepořádku... Poslední dobou se množí takové ty články o tom, jak je záměrem kohosi mocného a vlivného destrukce života na Zemi. Začíná to prý to rozbitím klasického pojetí rodiny, potom zánikem národů a nakonec dojde k destrukci samotné planety Země. Přičemž ti vyvolení už dávno budou bydlet na jiné planetě... ??? Množí se články o řízeném přesidlování lidí, o prosazování jiného vyznání, o tom, že vše do sebe zapadá jako soukolí, že jde o to, rozbít staré hodnoty a pořádky. Články vypadají jako bláboly, závěry jako pouhé sci-fi, ale kdo ví, zda na každém šprochu není pravdy trochu?

???

A pak znáte to: platí, co je psáno – to je dáno? Nebo je to jen jeden z nástrojů jak ovládat „stádo“ čtenářů a vzbuzovat v něm strach, nenávist, zlobu nebo naopak souhlasné kývání hlavami? Je to manipulace?

Kdo se asi tak v tom všem, co se za poslední měsíce v tak překotném sledu okolností děje má vyznat?

Taky ve vás hloubá takový ten červíček pochybností?

"Ale oni psali..."

"Oni říkali..."

"Ono se o tom nesmí mluvit..."

Šuškanda posledních měsíců nestojí ani nepadá a to i navzdory blížících se voleb na tom, kdo bude hlavou státu, ale kdo ubrání naší Zemi před vším tím zlem, co se sem valí... Šuškanda je o tom, že lidstvo spěje k definitivnímu zániku...

Tak jsem se zase trochu, jak bývá mým zvykem, přes Aljašku dostala k mému původnímu tématu.

Ale nebojte, já se k tomu tématu zase vrátím.

A sice ke gayům. Nebo k lesbičkám. Zkrátka k homosexuálním párům. V případě náklonnosti ženy k ženě je možná jednodušší pořídit si potomka, protože ženská má reprodukční orgány. Halt se jako “naoko“ někde s nějakým mužem zapomene a je to. Ovšem když se jedná o náklonnost muže k muži, to je sakra problém pořídit si potomka. Tedy myšleno ti dva spolu. S tímto příroda jaksi nepočítala. Samo sebou, že je možné, aby muž s mužem (nebo žena se ženou) tvořili pár. Už několik desítek let je tolerováno (tu s větší, tu s menší podporou), že homosexuální jedinci jsou eroticky přitahováni stejným pohlavím, ač ještě v minulých stoletích tato orientace byla chápána jako duševní porucha. Lidstvo s postupem času ovšem tolerantně připustilo, že ve výjimečných případech je to možné... Ale muž s mužem spolu potomka nezplodí, o tom žádná!

Odnepaměti se potomek rodí párům opačného pohlaví. Prostě to tak je dané i v přírodě. (Nebo jste přesvědčeni o tom, že případní homosexuální jedinci v přírodě vyhledávají alternativní způsoby pořizování si potomstva? Já ani nevím, zda se v přírodě, krom lidí, homosexualita vyskytuje.) Dobrá, když lidstvo konečně toleruje homosexuální páry, ale proč najednou by měly mít tyto páry možnost osvojovat si děti a vychovávat je? Taky vám to přijde jenom jako sobecká touha dospělého člověka, který si díky své jinakosti naklání běžné přirozenosti a možnosti na svojí stranu místo toho, aby respektoval to, že je jiný?

Na druhou stranu je tu hlas těch, že lepší, když je dítě osvojené někam, kde mu dají domov a lásku. Ano: osamělé, opuštěné dítě, které nemohou vychovávat biologičtí rodiče...Ačkoliv tolik dětí k dispozici není a poptávka je neskutečně velká. Stěží se uspokojí manželské páry čekající na osvojení...

Všichni ti, co nyní budou argumentovat právem dítěte, jsou jaksi mimo mísu. Ač je společnost už dost tolerantní, dítě v péči gayů (ale i lesbického páru) nebude mít ve společnosti nikdy na růžích ustláno a bude šikanováno, bude se cítit nedokonalé, bude mu chybět ten druhý výchovný vzor... Bude se ptát, proč nemá tátu a mámu jako ostatní děti? Ono zabezpečit základní potřeby a dát domov je jen jedna strana mince!

Takže přichází na řadu klinika s asistovanou reprodukcí. Jistě jste slyšeli i o náhradních matkách. Je tohle vše ve prospěch nyní velmi netradiční pojetí rodiny tvořící pár muž a muž? Je správné, aby náhradní matky rodily děti pro homosexuální páry? Nechci se nikoho dotknout, ale náhradní matku jsem ještě donedávna chápala jako ženu, která odnosí za jinou ženu dítě a to zejména z důvodu její nemožnosti otěhotnět kvůli nemoci nebo chybějícím reprodukčním orgánům po nemoci. Ale že by žena měla nosit dítě pro muže, jenom proto že ten nemá reprodukční orgány, to už mi zcela běžné nepřijde. Natož pochopitelné! To už mě ze židle zvedá... To už je proti přírodě, proti zvyklostem, proti pořádkům... Z mého pohledu mi tohle opravdu normální nepřijde...

No, nechci malovat čerta na zeď, ale čím víc náhradních matek,čím víc odebraných vajíček připravených k oplodnění, tím reálnější představa, že vyvolené ženy mohou být za pár desetiletí vhodné už jen k odnošení dětí. Taková Sexmise naruby. Svět plný mužů a ženy jen k tomu, aby rodily děti.

Že by sci-fi?

Prozatím má ještě ale příroda právo veta. Kdyby ho neměla, už dávno bychom se všichni rodili jako hermafrodité...

Ačkoliv kdo ví... ???

Autor: Ladislava Šťastná | pondělí 24.7.2017 20:20 | karma článku: 46.28 | přečteno: 9118x

Další články blogera

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Jak nalejt stádu sliby do hlavy...

...tak jsem si o víkendu udělala čas, abych se podívala do obálky s kandidáty blížících se voleb. No, a jestli si někdo myslí, že se ze mě stala uvědomělá občanka, tak to ani omylem!

18.10.2017 v 20:20 | Karma článku: 16.16 | Přečteno: 402 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Je čas na to změnit zákon o pěstounské péči?

Myslím si, že skoro s každým zamávalo sdělení o utýrání dvouleté holčičky svěřené do pěstounské péče tetě...

17.10.2017 v 7:07 | Karma článku: 7.98 | Přečteno: 349 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Dědictví…aneb předávané nemovité poklady

schválně – zkuste si vzpomenout na první říkanku z dob dětství, kterou vás naučila třeba babička nebo maminka a ostatní děti jí neznaly, protože se ve školkách ani školách neučila...

14.9.2017 v 20:20 | Karma článku: 14.25 | Přečteno: 737 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Když my...tak vy...

Nevím jak vy, ale já jsem alergická na konverzace zavánějící podmínkou: když ty uděláš to, já udělám to. Čili podmiňovat obsah kakaa v čokoládách přijetím eura mě doslova zvedlo ze židle...

14.9.2017 v 7:07 | Karma článku: 23.97 | Přečteno: 571 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Most mezi námi

S Mistry na retro výstavě ve Slunečnici

Nezahálíme, jedeme naplno! V Domově seniorů Nová slunečnice se konala retro výstava Střípky našich životů III. Pro tuto příležitost jsme si připravili program, tentokrát v duchu poezie a francouzského šansonu.

22.10.2017 v 18:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Renata Šindelářová

Co bych si počala bez svého telefonu

Každý den ho nutně potřebuju. Je to můj budík, kalendář, foťák, hodinky, závaží v kabelce, podložka pod vrklavou židli, dobrá výmluva z trapného hovoru, moje mapa, můj jízdní řád i krácení dlouhé chvíle ve vlaku.

22.10.2017 v 15:49 | Karma článku: 6.28 | Přečteno: 116 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Jaký bude další vývoj po volbách?

Volby dopadly tak, jak nikdo nečekal. Někteří sice tvrdí, že ano, ale to jsou jen takové pobitevně generálské řeči. Asi se dalo předpokládat vítězství ANO, ale že za sebou povleče ocas osmi slabých, a ještě slabších stran, to ne...

22.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 10.11 | Přečteno: 359 | Diskuse

Martin Faltýn

Jak jsem tedy volil?

Onen kamarád z předchozího článku se ze mne včera pro změnu pokusil vymámit informaci, koho že jsem nevolil. Pořídil stejnou. A můj názor na výsledky voleb?

22.10.2017 v 12:14 | Karma článku: 16.68 | Přečteno: 953 | Diskuse

Jana Slaninová

Umění uklidnit bestii

Pozvánka na návštěvu venkovského domku byla moc příjemná. Bílá fasáda, červená střecha. Okna zřejmě do dvora, protože v průčelí byla pouze těžká velká dubová vrata. Majitelka otevřela a za ní se v tmavém vchodu skrývalo "cosi".

22.10.2017 v 12:12 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 330 | Diskuse
Počet článků 365 Celková karma 17.79 Průměrná čtenost 846
Kdo jsem? Obyčejná ženská, co přes padesát let hlavně vnímá svět kolem sebe a občas má pocit vyjádřit se k situaci ze svého pohledu.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.